Masaj Yaptırmanın Önemi Nedir

 

 

Masaj yaptırmanın önemi nedir?

Masaj yaptırmanın önemi ilk bakışta keyif yapmak gibi görünebilir, birde bunun genellikle zenginler tarafından yaptırılmasına bakıldığında, sadece parasal durumu iyi zümrenin keyif için yaptırdığı lüks sınıfına konulabilir.

Aslına bakılırsa gerçeğin bununla ilişkisi yoktur, sağlıklı kas yapısı için masaj yaptırmanın önemi büyüktür, bilindiği gibi kas yapısı iskeletimizi ayakta tutmaktadır, alınan gıda ile doğru orantılı olarak çalışan kaslar sürekli olarak değişim göstermektedir, iyi gıda alımı ve uygun kas çalıştırılması durumunda önemli derecede gelişen kaslar, uygun gıda alınmadığı dönemlerde vücuttaki yağlardan bile önce kaybedilebilmektedir.

Sürekli ebat değiştirebilen kas dokusuna masaj yapılması, kanın yoğun biçimde kaslara gitmesini sağlayacağından kasların daha iyi beslenmesine ve dokular arasında bulunan toksin maddelerin kolaylıkla vücuttan atılmasına neden olacaktır.

Özellikle spor yapanların veya bedenen çalışanların kas ağrılarının rahatlaması ve fibrozların çözülmesine yardımcı olabilecek yegane çözüm masaj yaptırmaktır. Masajın düzenli yaptırılması tavsiye edilmektedir, gerçi bir iki defa masaj yaptırılması ardından vücudun masaja ihtiyacı ortaya çıkacak, sizin aklınıza gelmese dahi vücut masaj yapılmasını sizden isteyecektir.

Masaj yaptırmanın önemi yalnızca kasların rahatlaması değildir, ayrıca insanı stresten uzaklaştırıp, rahatlamasını sağlar, vücutta oluşan kas ağrılarından sırt, bel, boyun, fıtık, kol ağrılarından kurtulmanıza yardımcı olur, ilaç kullanmak yerine masaj yaptırmak bu ağrılardan kurtulmanız için çok daha sağlıklıdır.

Tabiki masaj yaptırırken vücut için uygun olan masaj çeşidi doğru seçilmeli, masaj terapi yapacak masöz veya masör terapistin uzman sınıfında olması gerekir.

Ülkemizde tedavi ve rahatlama amaçlı bir çok masaj türü yapılmaktadır, bunlar arasında en yoğun kullanılanlar Klasik (isveç) masajı, derin doku masajı, aromaterapi masajı, nuru masajı, tantra masajı, thai masajı, medikal masaj, sporcu masajı olup, bahsi geçen masajları birçok spa merkezinde, masaj salonunda veya evde masaj hizmeti veren bağımsız çalışan masöz masör terapistlerden yardım alarak yaptırabilirsiniz.

Sağlıklı yaşamak için lüks değil, ihtiyaç olan masaj, masaj yaptırmanın etik kuralları içinde yapıldığında en iyi dinlenme, rahatlama ve stresten arınma terapisi olup, masaj fiyatları biraz pahalı gibi görünse dahi bu keyifli işlemi yaptırmak için bütçe ayrılması önemlidir.

Sağlıklı, mutlu ve bol masajlı günler dilerim.