Hakkımızda

İstanbul Anadolu Yakasında 1999 yılında ofis kırtasiyesi ve toner dolum merkezi olarak kurulmuş olan Alo Marmara Büro Tüketim Malzemeleri Ltd. Şti. ilk yollarda bölgesel bazda çalışan ufak bir işletme olarak çalışma hayatına başlamıştır. Takip eden zaman dilimlerinde gerek uygun fiyat, gerek yüksek kalite, gerekse kaliteli hizmet anlayışı ile çevre ilçelere, akabinde İstanbul’a ve Türkiye genelinde müşterilerinin vazgeçilmez tedarikçisi haline gelmiştir.

Özellikle toner dolumu ile dikkat çeken firmamız, dolum işlemini yeniden yorumlamış, genellikle yapılmakta olan kalitesiz toner dolumu işlemini toner yenileme olarak revize ederek, müşterilerinin beğenisine sunmuştur.

Toner dolumu bilindiği gibi hali hazırda bulunan müşteriye ait boş toner kartuşunun dolumcu tarafından sökülerek, toner haznesinin muadil toz ile doldurulması ve atık toner haznesinin boşaltılarak monte edilmesinden ibaretti. Bu işlem toner dolduran kişi için çok iyi bir kazanç kapısı olmaktaydı. Yalnızca toz maliyeti ve 10 dakika kadar harcayarak büyük kazançlar elde etmek mümkündü. Mantıklı gibi görülse de tüketici için hiç de mantıklı bir hareket değildi. Toner kartuşu içinde bulunan hareketli ve sabit parçalar, kartuşun tekrar doldurularak kullanılmasını istemeyen üretici firma tarafından, tek kullanımlık olarak imal edilmektedir. Öyle ki orjinal alınan Hp, Samsung, Xerox, Canon toner kartuşları kullanımını tamamladığında, yani içinde bulunan toz ya da çip içerisindeki kontör bitene kadar sıkıntısız çıktı sağlamaktadır. Tekrar dolum yapıldığında ise kartuşun içinde bulunan drum, bıçak, manyetik merdane gibi parçalar aşınmış olacağından kullanıcıyı memnun etmeyecektir. Tüketici kademeli olarak düşmekte olan kalite karşısında haliyle hoşnut kalmayacaktır.

Bizim yaptığımız toner yenileme işleminde ise; Hp, Canon, Samsung, Xerox boş toner kartuşları firmamız tarafından önceden satın alınmış, içinde değişmesi gereken parçalar değiştirilmiş, yüksek kaliteli yalnızca o kartuş için üretilmiş toner tozu ile doldurulduktan sonra uygun yazıcıda test edilmiş şekilde garanti etiketi yapıştırılmış şekilde paketlenerek rafımızda hali hazırda beklemektedir. Müşterilerimizin siparişi ile rafımızdaki yenileme yapılmış olan toner kartuşu müşterimize ulaştırılır. Satın aldığı kartuşu test eden kullanıcı, orjinal kalitedeki çıktıyı alarak kaliteyi gördükten sonra ödeme yaparak elindeki boş kartuşu iade eder. Böylelikle gereksiz zaman kayıplarının önüne geçildiği gibi, müşteri satın aldığı ürünün ödemesini yapmadan önce kaliteden emin olması sebebiyle güvenli şekilde alışverişini tamamlamış olmaktadır.

Zamanla globalleşen Çin ekonomisi ile birlikte piyasaya çıkan muadil toner kartuşları ile birlikte piyasa kendine yeni dengeler bulma yoluna gitmiş, çok uygun fiyatlara dolum toner kartuşunun aksine tüm parçaları sıfır olan Çin malı lazer yazıcı kartuşları çok uygun fiyatlara satın alınmakta ve boş iadesine gerek olmamaktadır. Ancak bu işte kullanıcıların karşısına çıkan problem, kutusunda satın alınmış olan ürünün kalitesi olmaktadır. İthal edilen çok çeşitli fiyatlarda ve çok çeşitli kalitelerde muadil toner kartuşları bulunmaktadır. Öyle ki çok ucuz fiyatlara satın alınabileceği gibi orjinaline yakın fiyatlara da muadil toner satışı yapılabilmektedir. Bu durumda orjinal kalite için optimum fiyat belirlemek ihracatçı ve son satıcı firmalara düşmektedir.

İnternetten yapılan online satış pazarı da bu işin iyice suyunu çıkartmış, tek seferlik müşteri arayan kişi ya da kuruluşlar piyasada satılan en ucuz muadil tonerleri çok komik rakamlara satmaya başlamış, rezalet derecedeki kaliteye sahip toner kartuşlarını tek seferlik müşterilerine çok yüksek karlar ile sunmuştur. Bu durumun neticesinde kullanıcılar muadil toner kartuşundan soğumuş ve orjinal toner kartuşu kullanarak yüksek miktardaki harcamaları göze almışlardır.

Uzun yıllardır piyasada var olan firmamız, daimi müşterilerimizin de bildiği gibi, marka haline gelmiş durumdadır. İthalatçılardan olabilecek en kaliteli ürünleri en uygun fiyatlara toptan olarak aldıktan sonra, rastgele seçme yöntemiyle ürünlerin kalitesini ve ömrünü test ediyoruz. Yalnızca orjinal toner kartuşu ayarında olan partinin ürünlerini müşterilerimize sunuyor, gerisini iade ediyoruz.

Peki bu durumda her ürünün çıkması mümkün oluyor mu? Tabi ki kutu içinde göremediğimiz her ürünü müşteriye ulaşana kadar görmemiz ve test etmemiz mümkün olmuyor. Çok düşük bir ihtimal de olsa sattığımız ürünler hasarlı ya da arızalı olabiliyor. Bu durumda çok geniş kapsamlı garantimiz mevcuttur. Satışını yapmış olduğumuz muadil ya da yenileme toner kartuşları, sorun tarafımızda olsun ya da olmasın, içindeki toner tozu veya çip bitene kadar şirket garantimiz altındadır. Hiçbir ücret talep etmeksizin ve mazeretsiz şekilde, bir telefon ile sorun çıkaran ürün tamir edilir, tamiratı mümkün olmayan ürünlerse yenileriyle değiştirilmektedir.

Yani Alo Marmara, tamamen müşteri memnuniyetine hitap eden, uzun yıllardır işini çok iyi yapan köklü bir şirket olmanın yanı sıra, toner yenileme ve muadil toner satışı konusunda İstanbul’da ve Türkiye’de lider durumdadır.